Ehliyet Sınavı

-Sınavda kaç soru çıkacak ?

+Ehliyet Sınavında Trafik, Motor ve İlkyardım olmak üzere 50 soruyu cevaplamaktadırlar.

 

-Sınava nerede gireceğim ?

+Sınava İl tarafından belirlenmiş olan Elektronik sınav merkezinde gireceksiniz. Çayyolu sürücü kursu Seren tarafından sınav giriş belgeleriniz teslim edilecektir.

 

-Sınavda başarılı olmak için kaç puan almam gerekir ?

+Sınavda başarılı olmak için önünüze çıkacak olan 50 sorudan en az 35 doğru yapmalısınız. Ümitköy sürücü kursu SEREN kurumumuzdan aldığınız eğitim neticesinde sınava hazır olacaksınız.

 

-Sınav süresi ne kadardır ?

+Sınav süresi 60 dakikadır.

 

-Sınavda yanlış doğruyu götürür mü ?

+MTSK Sınavlarında yanlışlar doğruları götürmez fakat her boş yanlış kabul edilir. Bu sebeple sınavlarda soruları boş bırakmanızın bir anlamı yoktur.

 

-Sınavda kalırsam ne olacak ?

+Sınavdan başarısız olmanız durumunda kurumumuz Yaşamkent Sürücü Kursu Seren size tekrar sınav randevusu alacaktır.

 

-Sınavda başarısız olmam halinde tekrar para ödeyecek miyim ?

+MTSK Sınavlarına tekrar girmeniz gerektiğinde sadece bakanlığın sınav harcını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Kursa ayrıca ödeme yapılmaz.

 

-Sınav sonuçları ne zaman açıklanır ?

+Sınav bittikten sonra sınav merkezindeki bilgisayara TC Kimlik numaranızı yazarak sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca kurumumuz İncek Sürücü Kursu SEREN sürücü kursununda sistemine sonuçlarınız otomatik olarak düşmektedir. 

 

-Sağlık raporunu nereden alabilirim ?

+Sağlık raporunuzu aile hekiminizden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Tercihe bağlı olarak özel sağlık kuruluşları da sürücü olur raporu verebilirler. Sağlık üzerinde fotoğrafınız ve alacağınız ehliyetin sınıfı yazılı olmalıdır. Kurumumuzun çevresinde bulunan Çayyolu , Yaşamkent , Ümitköy , Türkkonut , İncek , mahallelerinde bulunan aile hekimleri sağlık raporu düzenlemektedir.

 

-Sağlık raporu ve sabıka kaydımın geçerlilik süresi ne kadardır ?

+Sağlık raporu ve sabıka kaydının geçerlilik süresi bir yıldır.

 

-Sınavda başarılı olduktan sonra hangi işlemleri yapmalıyım ?

+Çayyolu sürücü kursu seren kurumundan aldığınız profesyonel direksiyon derslerinden sonra direksiyon sınavını geçtikten sonra kurumumuz size ehliyet kursunu başarıyla tamamladığınıza dair sertifika düzenleyecektir. Bu sertifikayla nüfus müdürlüğüne giderek ehliyete çevirme işlemleri yapabilirsiniz. Ümitköy Sürücü Kursu - Yaşamkent Sürücü Kursu - Çayyolu Sürücü Kursu - İncek Sürücü Kursu

 

-Sürücü kursundan dosyamı aldıktan sonra başka ödemem var mı ?

+Evet, Sürücü kursunuzdan dosyanızı aldıktan sonra ehliyete dönüştürmek için yeni ehliyet harcını ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz harç alacağınız ehliyetin sınıfına göre değişmektedir. Ödeyeceğiniz vergi miktarını aşağıda ki tablodan öğrenebilirsiniz.

 

-Sürücü kursu Sınavda yardımcı olur mu ?

+Hayır, Sürücü kursu sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı Eğitim Teknolojileri (EĞİTEK) düzenler ve yürütür. Sürücü kursunun sınavlarda hiçbir etki ve yardımı yoktur.

 

-Direksiyon dersleri ne zaman başlar ?

+Teorik dersleriniz bittikten sonra kursun belirleyeceği program dahilinde direksiyon dersleriniz başlayacaktır.

 

-Direksiyon eğitimimi nerede alacağım ?

+Direksiyon eğitiminizi, il trafik komisyonunun müsade ettiği yerlerde, akan trafikte alacaksınız.

 

-Direksiyon eğitimimi kim verecek ?

+Direksiyon eğitimlerinizi konusunda uzmanlık ve tecrübe sahibi direksiyon usta öğreticilerinden alacaksınız.

 

-Direksiyon eğitimimi hangi araçlarda alacağım ?

+Direksiyon eğitiminizi sürücü kursuna ait, çift fren ve çift debriyaj tertibatı bulunan özel eğitim araçlarında alacaksınız. Seren Ümitköy Sürücü Kursunun araçları son model ve günübirlikte dezenfekte edilen araçlardır.

 

-Direksiyon eğitimim ne kadar sürecek ?

+Direksiyon eğitiminizin bir ders süresi 50 dakikadır. Direksiyon sınavlarında puanlama sistemi kalkmıştır, aday sınav sonucu geçti veya kaldı olarak değerlendirilir.

 

-Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak ?

+Direksiyon sınavı, yazılı sınavlar açıklandıktan sonra bakanlığın belirlediği tarihte yapılır.

 

-Direksiyon sınavı nasıl bir sınavdır ?

+Uygulamalı bir sınavdır. Bu sınavda belirlenen sınav güzergahında yokuşlarda dur kalk, iki araç arasına park etme manevraları ile araç kullanırsınız. Direksiyon usta öğreticiniz yanınızda oturmaz, arka koltukta bulunur. Yanınızda değerlendirme yetkisine sahip sınav değerlendirme komisyonu üyelerinden biri oturur. Sınav değerlendirme komisyonu üyeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir. Sınava müdahale etme hakkına sahiptir. Yetersiz gördüğü adayın sınavını sonlandırabilir. Seren Çayyolu Ehliyet Kursu - Seren Ümitköy Ehliyet Kursu - Seren Yaşamkent Sürücü Kursu - Seren İncek Sürücü Kursundan aldığınız kaliteli profesyonel eğitim sonrası adaylarımız direksiyon sınavlarını zorlanmadan geçmektedirler.

 

-Direksiyon sınav sonuçları nezaman açıklanır ?

+Direksiyon sınav sonuçları sınavın yapıldığı günün akşamına kadar açıklanır.

 

-Direksiyon sınavında da başarılı olduğumda kurstan dosyamı ne zaman alabilirim ?

+Direksiyon sınavını başarı ile geçen adaylar, sınavı takip eden hafta içerisinde dosyalarını kurstan teslim alabilirler.

 

-Sürücü kursundan aldığım dosya ile trafikte araç kullanabilir miyim ?

+Hayır, trafikte araç kullanabilmeniz için sürücü dosyanızı sürücü belgesine dönüştürmek zorundasınız.

SEREN SÜRÜCÜ Kursu

Seren Sürücü Kursu olarak bizler Çayyolunda devam ettiğimiz ve 2000 yılında başladığımız Sürücü Kursu işletmeciliği faaliyetlerimizde bugüne kadar yaklaşık 15.000’e yakın kursiyere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.. Seren Sürücü Kursu olarak Çayyolunda bu faaliyetlerimiz kapsamında yeni şubemiz olan Seren Sürücü Kursumuzda 2019 yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.

Seren Bizi Takip Edin

© Mayıs 2019 Copyrights SEREN Sürücü Eğitim Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi Çayyolu Mahallesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2812. Cadde No:45 Çankaya / Ankara +90 (552) 344 27 58 +90 (505) 498 90 58 Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz. Siteye giriş yapan kullanıcımız, işbu “Yasal Uyarı”yı okuyup aynen kabul etmiştir.