EHLİYET KURSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

2019 Sürücü kursu başvurusunda ehliyet için gerekli belgeler nelerdir?

Ehliyet Kursuna Yazılmak için Gerekli Evraklar

2023 Sürücü kursu başvurusunda ehliyet için gerekli belgeler nelerdir?

Sağlık Raporu (Aile Hekiminden Alınabilir)

1 Adet Biyometrik Fotoğraf *

Adli Sicil Kaydı (E-Devletten Alınabilir)

Öğrenim Belgesi veya Diploma Fotokopisi (E-Devletten Alınabilir)

İkametgah Belgesi (E-Devletten Alınabilir)

*Biyometrik fotoğraf nedir, nasıl olmalıdır ve nerede çektirebilirim? 

Biyometrik fotoğraf, standartları ICAOtarafından belirlenmiş olan ve buna uygun makinelerde okunup dijital olarak kayıt altına alınan, seyahat belgelerinde (Pasaport, Ehliyet) kullanılan, en az 600dpi olacak şekilde yüksek kaliteli, arka fonu beyaz, başka objelerin olmadığı, belli ölçüleri ve özellikleri olan vesikalık fotoğraf türüdür.

Çözünürlük kalitesi eski klasik vesikalığa göre daha yüksek olan biyometrik fotoğraf aslında vesikalık fotoğraflarla aynıdır. Yeni verilen Pasaport ve Ehliyetlerde kullanılması mecburi hale gelen biyometrik vesikalık fotoğrafın biyometrik olup olmadığını nasıl anlaşılır. Şimdi biraz daha detaylara bakalım. 

Ümitköy Seren Sürücü Kursumuz size ehliyet almanızdaki süreçte yardımcı olacağımızı tekrar hatırlatırız. Sürücü kursu ile aklınıza takılan her konuda kurumumuzu arayabilir, en doğru bilgiyi alabilirsiniz. Siz değerli adaylarımıza kapımız her zaman açıktır.

SEREN SÜRÜCÜ Kursu

Seren Sürücü Kursu olarak bizler Çayyolunda devam ettiğimiz ve 2000 yılında başladığımız Sürücü Kursu işletmeciliği faaliyetlerimizde bugüne kadar yaklaşık 15.000’e yakın kursiyere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.. Seren Sürücü Kursu olarak Çayyolunda bu faaliyetlerimiz kapsamında yeni şubemiz olan Seren Sürücü Kursumuzda 2019 yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.

Seren Bizi Takip Edin

© Mayıs 2019 Copyrights SEREN Sürücü Eğitim Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi Çayyolu Mahallesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2812. Cadde No:45 Çankaya / Ankara +90 (552) 344 27 58 +90 (505) 498 90 58 Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz. Siteye giriş yapan kullanıcımız, işbu “Yasal Uyarı”yı okuyup aynen kabul etmiştir.